ARMAS INGLIKOOLI LEHELE SISENEJA! SIIN ON LUGU SELLEST , KUIDAS SÜNDIS ILUS MAAL SELLE VÄIKESE TÜDRUKU MARIA ISABELI JAOKS .

Kas mõnikord tundub, et süda igatseb millegi säravalt kauni järele, mis terve päeva ilusaks muudaks? On see siis paar sooja hingest tulevat sõna, toetav pilk, tuules ringi keerlev valge suleke, mis üha uuesti ja uuesti kõrgele õhku tõuseb, puudutades vaid kergelt vahepeal maad? Lõpmatutes värvitoonides päikeselt kiirguv sära, mille helk peegeldub otsekui elav valguskera aknaklaasilt? Mõnikord võib see õnnetunne tulla ka otse enda seest ja kogu maailm näib andvat seda mitmekordsena vastu. Teinekord on selleks jälle keegi, kes oma säraga täidab ka õhu enda ümber. Hing soovib meil olla kui rõõmus ja avatud laps, kuid nii sageli näeme peitumist maskide taha. Kuid süda koputab taas: "Oo hing, avane!" Ja nii püüame siiski hoida end avatuna ja lasta oma tõelisel olemusel välja paista.

Kord Marienthali Keskuses töötades avanes minu silme all imeline pilt. Üks tõeline päikesepillutaja oli saabunud uksest sisse ja võtnud kaasa oma samavõrd särava ja šarmantse ema. (Psst! Ema küll arvas ilmselt teistpidi.)
Aga seal ta oli ja terve ruum oli äkitselt rõõmu täis. Mul oli au kõnetada seda imelist inimest. Ta nimi on Maria. Ema rääkis küll, et ta nimi on Maria Isabel, aga tütarlapsele meeldis Maria rohkem. Ma rääkisin, et mulle meeldib ka joonistada ja lubasin talle ühe pisikese pildi kinkida. Maria soovis pildile Raasukest ja inglit. Ta hoidis peos ilusate punaste kivikeste rida, mis meenutas värviliselt säravaid tähti öises taevas.Kui ma tööd poleks pidanud tegema, oleks ehk saanud pikemalt Raasukesest rääkida.Minul küll sellist armsat sõpra ei ole, kuid on midagi, mis aitab mulle pildi taas silme ette tuua - see fotol olev väike kivikeste rida. Nii sündiski see pisike pildike, mille keskel näete Maad keset kaunilt säravat valgust ning tuvi Maale rahu toomas. Juhul, kui Maria või tema ema juhtuvad seda lugu siin praegu lugema, siis järgmise pildi võiks joonistada juba koos.Ilmselt on mul nüüdseks Marialt juba palju juurde õppida.


Imelisi hetki soovides,

Silja Saareoks.